Kajaki Wkra to oczywiście spływy kajakowe, ale również kajaki Wkra, to sprzęt. Sprzęt który musi być mocny, bezpieczny oraz wygodny i funkcjonalny. Taki sprzęt posiada w swoim asortymencie wypożyczalnia kajaków na Wkrze. Stanica kajakowa Kajaki Pomiechówek każdego roku przed rozpoczęciem sezonu sprawdza w jakim stanie są kajaki. A dzięki specjalistycznemu serwisowi z którym współpracuje może w profesjonalny sposób zregenerować praktycznie każdy kajak.

Jakie kajaki na Wkrze? Wkra to rzeka spokojna nie wymaga zatem jakiegoś specjalistycznego sprzętu. Po prostu kajaki powinny spełniać normy bezpieczeństwa, a co z tym się wiąże zachowywać się stabilnie na wodzie. Wygoda też jest pożądana i to bardziej niż jego prędkość, do której podczas leniwego spływu nie przywiązujemy zbytnio wagi, dlatego „rakiety” kajakowej nie potrzebujemy. W większości kajaki które pływają na Wkrze są dwuosobowe. Dwuosobowe ponieważ są uważane za najbezpieczniejsze, bardzo mocne i niezwykle stabilne. Mają zwartą i mocną skorupę i są tak skonstruowane, aby przy ewentualnej (co czasami się zdarza) wywrotce szybko i bez niespodzianek opuścić kajak.

Dlatego dla własnego i znajomych bezpieczeństwa warto wybierać wypożyczalnie kajakowe na Wkrze, ale nie tylko wyposażone w sprzęt dobrej klasy, a co równie ważne bezpieczne z tradycją i obyciem w organizowaniu spływów kajakowych. Mamy wtedy pewność, że nasza wyprawa zakończy się szczęśliwie a jej uczestnicy wrócą cali i bezpieczni bogatsi o miłe wspomnienia, a nie miłe doświadczenia.

Nasze kajaki są wykonane z niezniszczalnego polietylenu. Super wygodne, odporne na uszkodzenia, bardzo zwrotne, niesamowicie stabilne, sterowne i lekkie. Idealne do wypraw po Wkrze.

Kajaki mają wytrzymałe ,wygodne siedziska – wysokie ,składane tak aby można było łatwo załadować bagaże do kajaka ,wygodny mapnik na dziobie ,wysoka burta zapewniająca jeszcze większe bezpieczeństwo, odpowiednia szerokość gwarantująca dużą ładowność co w połączeniu z szerokim i płaskim dnem zapewnia dużą stabilność na wodzie,możliwość zamontowania dodatkowego siedzonka dla dziecka.

W swojej ofercie posiadamy kajaki:

1-osobowe,

2-osobowe,

3 osobowe oraz

Deska SUP nowość