Kajaki Wkra na wakacje

Kajaki Wkra na wakacje post thumbnail

Spływy kajakowe na rzece Wkrze, a dokładnie na odcinku Joniec – Pomiechówek to zdecydowanie bezpieczna forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu wśród malowniczych pejzaży Mazowsza. W zasadzie każdy z nas może z takiego wypoczynku skorzystać. Już wkrótce wakacje, większość z nas z pewnością ma zaplanowane urlopy, a co po nich? Przecież zostaje jeszcze tyle wakacyjnych weekendów, nie siedźmy w domu, wyjedźmy na spontaniczny spływ kajakowy! Wystarczy zadzwonić do wypożyczalni kajaków Pomiechówek AnMar.

Jeżeli nigdy nie byliśmy na spływie kajakowym, to warto skorzystać ze sprawdzonej wypożyczalni kajakowej. Jest to tyle ważne, że prowadzący taki interes ludzie mają duże doświadczenie w przygotowywaniu takiej imprezy. Poinstruują nas jak fachowo przygotować się do niej, a tym samym bezpiecznie i miło będziemy mogli ją odbyć wraz z gronem znajomych. Rzeka Wkra jest spokojną i niezbyt wymagająca wobec niedoświadczonych kajakarzy, dlatego na pierwszy raz jest w sam raz. Tuż przed bookowaniem kajaków powinniśmy wybrać długość trasy, na początek wystarczy 4 godzinna taka jaka jest między miejscowościami Borkowo i Pomiechówek. Spokojna i przyjemna z urzekającymi krajobrazami. Jeżeli ta forma rozrywki spodoba nam się, to następna wyprawa kajakowa może być o kilka godzin dłuższa.

Kiedy mamy wybrana trasę, ustalony termin i skrzykniętą paczkę, wystarczy zapakować samochód i ruszyć pod wskazany adres zbiórki. Po odbyciu szkolenia i zaznajomienia się ze sprzętem zostaniemy przewiezieni do miejsca startu czyli początku spływu. Czy od tego momentu jesteśmy zdani na siebie? Nie do końca, zawsze można zadzwonić do „naszej” stanicy kajakowej w awaryjnej sytuacji, dlatego warto zabrać ze sobą telefon komórkowy. Zaczynamy spływ, przed nami cztery godziny w kajaku, pogoda dopisuje, a my leniwie płyniemy w dół rzeki. Ogólny relaks i błoga cisza. Podziwiajmy krajobraz zza burty jednak pamiętamy o tym, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami rzeki. Aby posiadać jak najlepsze wspomnienia z naszej wyprawy zachowujmy się rozsądnie i odpowiedzialnie oraz pamiętajmy, że na lewym i prawym brzegu mieszkają ludzie. Nie wyrzucajmy śmieci do wody, podczas spływu nie jest ich, aż tak dużo, a przecież możemy je zostawić w wypożyczalni kajaków.

Przyjemnego wypoczynku w kajaku życzy wypożyczalnia kajaków na Wkrze AnMar –
www.kajaki-pomiechowek.pl
Zapraszamy do nas!

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

obrazek-info

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:Europa inwestująca w obszary wiejskie.”Operacja mająca na celu Zakup sprzętu i wyposażenia rekreacyjnego na potrzeby turystyki kajakowej, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność: rozwijanie działalności gospodarczej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020